Ministrja e Jashtme:Serbia po e deshqiptarizon Luginën

Ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla ka thënë se diskrimini dhe fushata e depopullizimit duhet të përfundojë.

Haradinaj ka thënë se ka zhvilluar një takim me një anëtar të këshillit lokal nga Medvegja ku është informuar në detaje për kushtet e vështira që kanë shqiptarët e Luginës së Preshevës.

“Diskrimini sistematik i shqiptarëve në Serbi dhe kampanja e organizuar e depopullizimit duhet të përfundojë. Në një takim me Muharrem Salihu, një biznismen i suksesshëm dhe anëtar i këshillit lokal nga Medvegja, jam informuar në detaje për kushtet e tmerrshme dhe jam zotuar që do të jem zëri i tyre”, ka shkruar Haradinaj në Twitter.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close