Presidenti Donald Trump dërgohet në spital ushtarak

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Turmp, është dërguar në spital, më pak se 24 orë pasi ka rezultuar pozitiv për koronavirus.

Trump ka nisur të shfaqë “simptoma të lehta” të Covid-19 të enjten, pasi ka zbuluar se ai dhe bashkëshortja e tij janë futur në karantinë, në orët e vona të së mërkurës.

Ai ka marrë një koktej ilaçesh “si masë paraprake”, ka njoftuar Shtëpia e Bardhë, duke shtuar se presidenti po ndihet “i lodhur, por në gjendje të mirë”.

Ai është transportuar në spitalin ushtarak “Walter Reed”.

Mjeku i Shtëpisë së Bardhë, Sean Conley, ka thënë se presidenti amerikan, Donald Trump, “mbetet i lodhur por në gjendje të mirë” dhe “si masë paraprake” mori një dozë të vetme të një trajtimi që përfshin antitrupa sintetikë kundër patogjenit.

Një ekip mjekësh po punon për rekomandimet “në lidhje me veprimet e ardhshme më të mira”, shtoi ai.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close