Policia iu shqipton gjobë 596 personave që nuk respektuan masat ndaj COVID

596 persona, brenda një dite janë gjobitur nga policia e Kosovës për shkak të mos respektimit të masave ndaj COVID-19.

Po ashtu policia ka shqiptuar edhe 976 gjoba për shkelësit e rregullave të trafikut.

Ndërsa, për 24 orë janë arrestuar 27 persona, ku 10 të tjerë janë dërguar në mbajtje dhe dy të tjerë janë dërguar në vuajte të dënimit.

Po ashtu në raport, polica bën të ditur se në rrugët e Kosovës janë shkaktuar 19 aksidente trafiku me dëme materiale dhe 13 më të lënduar.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close