Presidenti Trump negativ

Uashington – Testi i Presidentit të SHBA Donald Trump për kovid-19 është negativ dhe nuk është ngjitës për të tjerët, tha mjeku i Shtëpisë së Bardhë.

Në një memorandum të botuar nga Shtëpia e Bardhë të hënën, Dr. Sean Conley tha se Trump ishte negativ për disa ditë me radhë, raporton Reuters.

Conley tha se testet negative dhe të dhëna të tjera klinike dhe laboratorike “tregojnë një mungesë të replikimit të dukshëm të virusit”.

/proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close