Lajçak takohet me liderin e Vetëvendosjes, Kurtin

Në ditën e dytë të qëndrimit në Kosovë, emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur takimin me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Në selinë e këtij të fundit, diplomati evropian për rreth një orë pritet të diskutojë për dhe ecurinë dhe vazhdimësinë e deritanishme të dialogun Kosovë-Serbi.

Ndërkohë mediat janë lejuar të marrin vetëm pamje në fillim të takimit.

Pas takimeve me krerët institucional, Lajçak gjatë tërë ditës pritet të takojë edhe liderët tjerë partiakë në vend.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close