Italia sërish me rekord rastesh të reja me coronavirus

Në Itali, në 24 orët e fundit u regjistrua një rekord prej 10.925 rastesh të reja me coronavirus dhe 47 pacientë vdiqën, njoftoi Ministria e Shëndetësisë.

Kjo është dita e dytë me radhë që është regjistruar rritja më e madhe ditore e numrit të të infektuarve rishtas që nga fillimi i pandemisë.

Në valën e parë të epidemisë pranverën e kaluar, Italia ishte vendi më i goditur në Evropë dhe me 36,427 vdekje, ajo është në vendin e dytë pas Britanisë së Madhe, raporton Reuters.

/Përgatitur nga proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close