Nitaj: Prishtina mund ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut

Nuk janë të pakta reagimet kundër deklaratës së emisarit të Bashkimit Evropian për dialogun, Mirsolav Lajçak i cili gjatë vizitës në Beograd ka deklaruar se Kushtetuta e Kosovës nuk është bibël dhe se ajo mund të ndryshohet duke iu referuar temës së Asociacionit.

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Muharrem Nitaj përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka thënë se Prishtina mund ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut.

“Edhe në gjyq, njëra palë ka të drejtë ta kërkojë përjashtimin e një gjyqtari nga procesi. Edhe Prishtina ta kërkojë përjashtimin e Lajçakut”, ka shkruar Nitaj.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close