Ultimate magazine theme for WordPress.

Shqiptohen 1 mijë e 117 gjoba për mos respektim të masave ndaj COVID-19

Vetëm brenda një ditë, Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mije e 117 gjoba për perona të cilët nuk respektuan masat e vendosura nga institucionet shëndetësore ndaj COVID-19.

Brenda këtyre 24 orëve policia ka shqiptuar edhe 939 tiketa ndaj shkelësve të trafikut.

Nga policia kanë bërë të ditur se për 24 orë janë arrestuar 25 persona, ku 8 janë dërguar në mbajtje dhe 4 në vuajtje të dënimit.

Ndërsa, në rrugët e Kosovës janë shkaktuar 41 aksidente trafiku me dëme materiale dhe 21 me të lënduar.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close