Ultimate magazine theme for WordPress.

Vritet një 19 vjeçar në Gjilan

Mbrëmjen e së enjtes në rrugën “Gjon Sereqi” të Gjilanit është vrarë një 19 vjeçar.

Viktima nuk mundi t’iu mbijetojë plagëve që mori nga therja me thikë.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës nga rajoni i Gjilanit, Ismet Hashani ka treguar për KosovaPress se viktima ka ndërruar jetë në QKUK.

“Me date 23.10.2020 rreth orës 00:06, stacioni policor në Gjilan kanë marr një informate se ne rrugën “Gjon Sereqi” në Gjilan është një person i lënduar dyshohet me mjete te mprehtë. Patrullat policore ju kanë përgjigjur informatës ku në vendin e ngjarjes kanë gjetur viktimën E. S. (2001) . Viktima është dërguar me urgjencë ne spitalin rajonal në Gjilan , më pastaj është dërguar në QKUK-në Prishtinë. Në vendin e ngjarjes ka dal Prokurori i shtetit , njësitet e hetimeve dhe forenzika rajonale. Rreth orës 01;55 nga QKUK jemi njoftuar se viktima i dërguar nga Gjilani ne Prishtine kishte ndërruar jetë”, ka Hashani për KosovaPress.

Me urdhër te prokurorit të shtetit trupi i pa jete dërgohet në IML.

Hashani ka thënë se askush nuk është arrestuar dhe po punohet që të zbardhet rasti.

Për momentin askush nuk është arrestuar. Policia e Kosovës po punon intenzivisht në zbardhjen e rastit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close