Ultimate magazine theme for WordPress.

Edhe gruaja e kryeministrit të Armenisë shkon në luftë kundër Azerbajxhanit

Ana Hakobiyan, gruaja e Kryeministrit të Armenisë, njoftoi sot se pas stërvitjes ushtarake, ajo dhe 13 gra të tjera do të shkojnë në Karabak.

“Duke filluar nga nesër, një grup prej 13 grave, duke përfshirë edhe mua, do të fillojmë stërvitjen ushtarake. Pas disa ditësh, ne do të fillojmë të ndihmojmë për të mbrojtur kufijtë tanë. As atdheu ynë dhe as dinjiteti ynë nuk do t’i dorëzohen armikut,” shkroi ajo në profilin e saj në Facebook.

Më herët, u njoftua se djali i Kryeministrit të Armenisë, Ashot Pashinyan, po shkonte në Nago-Karabak, ku po zhvillohen luftimet me Azerbajxhanin. Ana Hakobijan atëherë deklaroi se nuk ka asgjë më fisnike sesa të japësh jetën për atdheun.

/Përgatitur nga proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close