Ultimate magazine theme for WordPress.

BE akordon 100 milionë euro për blerjen e testeve të shpejta

ATSH-AFP/ – BE do të akordojë 100 milionë euro për blerjen dhe shpërndarjen e testeve të shpejta, të cilat rekomandon të përdoren në shtetet anëtare për të frenuar shpërthimin e ri të COVID-19, njoftoi sot presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen duke e cilësuar situatën pandemike shumë të rëndë.

Në prag të një samiti me video-konferencë të 27 vendeve, shefja e ekzekutivit europian përsëriti gjithashtu thirrjen për harmonizimin e rregullave për udhëtarët në mbarë Europën dhe bëri thirrje për rritjen e ndërveprimit midis aplikacioneve kombëtare të gjurmimit dhe kërkoi për shtetet të intensifikojnë ndarjen e të dhënave shëndetësore./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close