Friday, November 27, 2020
Aktuale

Të shtëna në qendër të Vjenës, dyshohet për shumë të plagosur dhe shtatë të vdekur

Të shtëna u dëgjuan sonte pranë sinagogës në qendër të Vjenës. Sipas informacionit të parë, sulmuesi qëlloi në drejtim të policit që po ruante sinagogën dhe i cili është kërcënues për jetën.

Një operacion policor është duke u zhvilluar në Vjenë. Gazeta “Kurijer” deklaron se të paktën shtatë njerëz u vranë.

Sipas “Kronen Zeitung”, sulmuesi dyshohet se ka hedhur në erë veten duke aktivizuar rripin shpërthyes. Një tjetër u arrestua. Është e mundur që një sulmues të jetë në arrati, sepse ka informacione se ishin tre prej tyre.

“Ka disa njerëz të plagosur,” njoftoi policia në Twitter.

“Ne jemi në vend me të gjitha forcat në dispozicion. Ju lutemi shmangni të gjitha sheshet publike në qytet,” tha deklarata e policisë.

/proinformacion.com/

 

Similar Posts

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close