Ultimate magazine theme for WordPress.

Kryeministri Rama për sulmin terrorist: Zemërthyer, qëndrojmë të vendosur me Austrinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dënuar sulmin terrorist në Vjenë që ndodhi mbrëmjen e së hënës.

Me anë të një mesazhi në rrjetet sociale drejtuar kancelarit austriak Sebastian Kurz, Rama është shprehur, “zemërthyer nga sulmi terrorist në Vjenë që është edhe më shumë sot zemra e Evropës sonë”.

“Mendimet dhe lutjet tona janë me viktimat dhe familjet e tyre”, ka theksuar Rama.

“Vlerat tona të përbashkëta do të jenë gjithmonë më të forta se çdo ekstremizëm i dhunshëm”, ka shtuar kryeministri Rama.

“Ne qëndrojmë të vendosur me Austrinë”, ka përfunduar Rama.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close