Aktuale

Tërmet në Tetovë e Gostivar

Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup bëri të ditur se mbrëmë në orën 21:18 është regjistruar në tërmet në pjesën perëndimore të Maqedonisë së Veriut.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 41 kilometra larg Shkupit, përkatësisht në Tetovë dhe Gostivar.

Fuqia e tërmetit ishte 2.4 ballë dhe përveç në Gostivar e Tetovë u ndie edhe në zonat përreth.

Share:
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close