Ultimate magazine theme for WordPress.

Ministri Zemaj paralajmëron mbylljen edhe të komunave tjera

Masat e reja për të ndaluar të gjitha hyrjet dhe daljet në Prishtinë, Fushë Kosovë, Obiliq, Gjilan, Gjakovë, Podujevë dhe Shtime, po respektohet.

Kështu ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili përmes një postimi në Facebook, falënderoi Policinë e Kosovës për përkushtimin e madh. Ai tha se nëse vazhdon trendi i rritjes së rasteve të reja në komunat të tjera, edhe ato do të mbyllen.

“Në zbatimin e rreptë të masave janë edhe Inspektoratet sanitare të AUV dhe Inspektoratet komunale dhe shtabet komunale për zbatimin e Ligjit anti COVID-19, Ligjin për Inspektoratin dhe Ligjin për parandalimin e sëmundjeve ngjitëse, duke u mbështetur në Manualin për luftimin e COVID-19”, shkroi Zemaj.

Ai tha se bashkë me IKSHPK-në po përcjellin me vëmendje situatën epidemiologjike.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close