Friday, November 27, 2020
Aktuale

Në kufirin Armeni-Azerbajxhan,qëllohet dhe rrëzohet një helikopter ushtarak rus

Mediat botërore njoftojnë se një helikopter ushtarak rus Mi-24 u rrëzua nga një sistem i lëvizshëm i mbrojtjes ajrore pranë kufirit me Azerbajxhanin, njoftoi Ministria e Mbrojtjes e Rusisë.

Helikopteri u rrëzua në fshatin Erash, afër kufirit me Azerbajxhanin. Dy anëtarë të ekuipazhit u vranë, ndërsa një i tretë u plagos dhe u transferua në bazë.

Ministria e Mbrojtjes njoftoi se komanda e bazës së 102 ushtarake ruse në Armeni po kryen një hetim se kush e rrëzoi helikopterin.

/përgatitur nga proinformacion.com/

 

Similar Posts

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close