Ultimate magazine theme for WordPress.

Moti në Kosovë (10 nëntor)

Gjatë ditës në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe me vranësira. Kështu bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK).

Kjo situatë meteorologjike mbetet si pasojë e masave anticiklonike të cilat mbesin të qëndrueshme mbi kontinentin e Evropës Juglindore.

Temperaturat në vise të ulëta do të lëvizin nga 1 gradë Celsius deri në 13 gradë C, ndërsa ato në vise malore 0 garadë Celsius deri në 11 gradë Celsius.

Ndërkohë që era do të fryj e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-5m/s. Indeksi UV: 2

Gjatë këtyre ditëve të parashikimit do të vijoj mot kryesisht i ngjashëm. Kjo situatë meteorologjike mbetet si pasojë e masave anticiklonike të cilat mbesin të qëndrueshme mbi kontinentin e Evropës Juglindore.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close