Ultimate magazine theme for WordPress.

Edhe ambasadori i Italisë në Kosovë nderon Jasharajt në Prekaz

Ambasadori i Italisë në Prishtinë Nicola Orlando ka vizituar sot memorialin e Jasharajve në Prekaz, duke iu bashkuar kështu vizitës së mëhershme të kolegut të tij nga Ambasada britanike Nicholas Abott.

“Iu bashkova shembullit të sotëm të Nicholas Abott duke nderuar memorialin e Jasharajve në Prekaz për të kujtuar ndërhyrjen humanitare që çoi drejt pavarësisë. Italia ishte në krah të kosovarëve në vitin 1999. Ne vazhdojmë të mbështesim pavarësinë e Kosovës dhe të drejtën e qytetarëve të saj për të jetuar në një vend të lirë dhe demokratik”, shkruan Orlando në Twitter.

Sot gjatë ditës memorialin e Jasharajve në Prekaz e ka vizituar edhe ambasadori britanik në Prishtinë Nicholas Abott.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close