Ultimate magazine theme for WordPress.

Kryetari i Prishtinës ,Ahmeti: Masat paushall, ndihma ekonomike për bizneset afër zeros NACIONALE

Kreu i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në Facebook ka kritikuar qeverinë e vendit për masat e ndërmarra në luftën kundër pandmisë, si dhe për ndihmën që nuk po i ofrohet bizneseve.

Postimi i plotë:

Sipas Guvernatorit të BQK, rënia ekonomike sivjet do të jetë -7.2 përqind. Kjo i bjen 30-60 mije vende të punës. (Mund të jem i pasaktë në këtë përkthim).Ndihma ekonomike për bizneset – afër zeros!Masat paushall – afër maksimumit!Krejt shtetet po pësojnë nga covidi dhe shumica e shteteve do të kenë humbje, por po ashtu shumica e shteteve kanë kaluar ndihmën në kuvendet e tyre dhe masat i kanë balancuar. Në Kosovë as 30 deputetë spo munden me u mbledh. Pikë e pesë. Fjalët magjike: Kompromisi, ndihma ekonomike, rrjeti i sigurisë socialeFjalët toksike: për inati, bojkoti, arrogancaRrogat ecin edhe që nuk mbledhen!

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close