Aktuale

Vjosa Osmani kërkon reagim nga BE-ja dhe NATO pas kërcënimit të Vuçiqit për luftë

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka paralajmëruar se do të ketë konfliktë si në Nagorno Karabakh, nëse dialogu me Kosovën dështon.

Pas kësaj ka reaguar u.d e presidentes Vjosa Osmani duke kërkuar nga Bashkimi Evropian dhe NATO t’i kundërpërgjigjen deklaratës së Vuçiqit.

“Pres nga Bashkimi Evropian dhe NATO t’i kundërpërgjigjen kërcënimit të Vuçiqit për luftë të përgjakshme”, ka shkruar në Twitter Osmani.

Share:
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close