Ultimate magazine theme for WordPress.

106-vjeçarja fiton kundër coronavirusit

ATSH-ANSA/ – Një 106-vjeçare është shëruar nga Covid-19 në Gjermani, deklaroi spitali i qytetit të Oranienburg, në periferi të Berlinit.

”E moshuara ka një gjendje shumë të mirë të përgjithshme për pleqërinë e saj, kështu që sistemi i saj imunitar ka qenë në gjendje të luftojë me sukses virusin me mbështetjen tonë”, deklaroi kryemjeku Harald Pannwitz.

Disa ditë më parë, po ashtu një 97-vjeçare nga shteti i Brandenburgut e cila ishte infektuar me koronavirus doli nga spitali i Berlinit, e shëruar plotësisht.

106-vjeçarja deklaroi se kishte mbërritur në spitalin Oranienburg për shkak të problemeve në stomak dhe se nuk kishte probleme të rëndësishme të frymëmarrjes.

Sidoqoftë, një test Covid-19 konfirmoi se pacientja ishte e infektuar dhe u vendos menjëherë në izolim.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close