Ultimate magazine theme for WordPress.

Mikrobiologu, Lul Raka mposht coronavirusin

Mikrobiologu, Lul Raka, është shëruar nga koronavirusi, kjo është bërë e ditur në një intervistë që ai sapo e dha për televizionin publik.

Ai është rikthyer në emisionin “Imazh” të RTK-së për të folur për situatën epidemiologjike në vend.

Raka tha se shifrat e të prekurve me koronavirus janë rritur për shkak të “motit të keq dhe hyrjes brenda, kthimi në shkolla dhe ekipi sezonal”.

Ai tha se zvogëlimi i kontaktit mes njerëzve zvogëlon shifrat me koronavirusin.

Tutje ai shtoi se numri më i madh i testimeve e rritë edhe numrin e rasteve me COVID-19.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close