Aktuale

Mediat serbe njoftojnë vdekjen e patriarkut serb,Irinej,ndërsa kisha e thotë se është në gjendje të rëndë

Përderisa mediat serbe kanë njoftuar për vdekjen e Patriarkut të Kishës Pravosllave serbe ,Irinej,nga patriarkia kanë demantuar duke thënë se ai është në gjendje të rëndë dhe aktualisht është i lidhur me pajisjet për mbajtjen e punës së organeve vitale.

Kisha Ortodokse Serbe njoftoi në faqen e saj të internetit këtë mëngjes se gjendja e patriarkut të Kishës Ortodokse Serbe është përkeqësuar, nga koronavirusi, dhe se ai që nga diagnostifikimi ka qenë në Spitalin Ushtarak të Karaburmës që .Përveç mjekëve serbë, rusët gjithashtu kujdesen për shëndetin e tij, siç u njoftua në faqen e internetit të SOC./proinformacion.com

Share:
%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close