Ultimate magazine theme for WordPress.

Vdes patriarku i Kishës pravosllave serbe,Irinej

Pas njoftimeve të djeshme për vdekjen e patriarkut të Kishës Pravosllave serbe të cilat pastaj u demantuan nga Kisha ,sot po kjo kishë ka konfirmuar se ai kishte vdekur sot si pasojë e infektimit me koronavirus.

Patriarku serb Irinej (90) vdiq sot në Beograd nga pasojat e virusit corona, u konfirmua për të përditshmen serbe Blic.

Siç u njoftua dje, gjendja e përgjithshme shëndetësore e Patriarkut Irinej ishte  përkeqësuar, ai ishte nën mbikëqyrjen e intensive të një mjeku.

Të përkujtojmë se ai ishte një nacionalist i egër serb i cili kishte refuzuar çfardolloji kompromisi të shtetit të tij në lidhje me Kosovën,ttë mos flasim për pavarësinë.Sipas këtij patriarku Kosova “ishte okupuar nga NATO she shqiptarët dhe se duhej pritur dhe se ajo do i kthehej Serbisë”./proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close