Mirditasit bëjnë publik projektin e tyre për të zëvendësuar shtatoren e kontestuar të Gjergj Kastriotit-Skenderbeut në Prizeren

Në faqen MIRDITA:Histori dhe aktualitet në Facebook është publikuar një shkrim ku thuhet se tani mirditorët e Kosovës janë duke përgatitur një projekt tjetër si zëvendësim i shtatorës së kontestuar të kryeheroit Gjergj Kastrioti të vendosur së fundmi në Prizeren.
Ky është postimi i plotë :

Një mesazh kuptimplotë na ka ardhur në inbox.
Miku i faqes tonë, Lek Ukaj, na bën me dije, se mirditasit e Kosovës, po bëhen gati për ralizimin e një tjetër projekti në Prizren, për vendosjen e Gjergj Kastriotit, heroit tonë kombëtar.
Projekti në foto./proinformacion.com/

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close