Moti sot në Kosovë

Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, dy ditët në vijim nuk pritet të ketë reshje të shiut apo të borës, por temperaturat minimale pritet të bien deri në -7 gratë.

Temperatura më e lartë e ditës pritet të shkojë deri në 7 gradë Celcius.

“Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius. Do të fryjë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në parashikimin e IHMK-së.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close