Haziri: Emri i Presidentit kalon kah zyrat e LDK-së

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë se nuk është koha e ultimatumeve për duhet dialog të brendshëm për pozitën e Presidentit të Kosovës.

Haziri paralajmëroi se emri i presidentit kalon kah zyrat e LDK-së.

“Nuk është kohë e ultimatumeve. As e kushtëzimeve. Koha për dialog të brendshëm për Presidentin, me konstruktivitet. Emri i #Presidentit kalon nëpër zyrat e #LDKsë!”, ka shkruar Haziri në Facebook.

Ka më shumë se një muaj prej kur pozitën e presidentit po e ushtron Vjosa Osmani, pasi ish-presidenti Hashim Thaçi dha dorëheqje pas konfirmimit të aktakuzës nga Specialja.

Për pozitën e presidentit, partitë në Qeverinë e Kosovës nuk janë marrë vesh ende mes vete dhe në rast nëse nuk ka ndonjë propozim, atëherë vendi do të shkojë në zgjedhje.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close