Protesta të dhunshme në Tiranë pas vrasjes së 25-vjeçarit nga policia

Në rrugët e Tiranës qindra protestues u përplasën në natën e dytë (10 dhjetor) me policinë, duke kërkuar drejtësi për 25-vjeçarin e vrarë Klodian Rasha nga policia më herët gjatë kësaj jave. Protesta ka zgjatur për disa orë rresht. Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, tashmë ka dhënë dorëheqje. Vrasja e 25-vjeçarit ndodhi në një lagje të Tiranës, pasi ai kishte thyer rregullat e pandemisë dhe policia ka thënë se ai ka kryer disa lëvizje të dyshimta, ka kërcënuar forcat e rendit dhe ka qenë i armatosur. Polici që qëlloi për vdekje Rashën është arrestuar për tejkalim të kompetencave, ndërkaq familjarët e viktimës kanë thënë se ai ka qenë i paarmatosur.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close