Italia vendi me numrin më të lartë të vdekjeve në Europë nga coronavirusi

ATSH-AFP/ – Italia arriti sot numrin më të lartë të vdekjeve nga COVID-19 në Europë, që nga fillimi i epidemisë.

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza njoftoi 649 vdekje të tjera dhe 19 903 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit.

Me një total prej 64 036 viktimash, ajo zë vendin e Britanisë së Madhe për këtë rekord dramatik.

Në botë, SHBA, Brazili, India dhe Meksika janë vendet me numrin më të lartë të vdekjeve të shkaktuara nga koronavirusi i ri.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close