Kufizime të forta antiCOVID-19në Maqedoninë Veriore për festat e fundvitit

ATSH-ANSA/ – Qeveria e Maqedonisë së Veriut njoftoi sot masa të reja kufizuese për të frenuar përhapjen e koronavirusit të ri gjatë festave të fundvitit.

Nga 18 dhjetori deri më 20 janar festimet, festat, ballot, ceremonitë fetare do të jenë të ndaluara.

Kafenetë dhe restorantet do të mbyllen në orën 18:00 dhe fishekzjarret, grumbullimet e brendshme dhe të jashtme do të ndalohen natën e ndërrimit të viteve.

Krerëve të komuniteteve fetare u është kërkuar të mos ftojnë besimtarë të marrin pjesë në grumbullimet për Krishtlindjet Ortodokse, më 7 janar dhe festime të tjera kishtare./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close