Në spitalin modern kirurgjikal në QSUT, kryhet ndërhyrja me shkallë të lartë vështirësie

ATSH/ Një ndërhyrje e shkallës tepër të lartë të vështirësisë është realizuar sot në spitalin modern kirurgjikal në QSUT, falë bashkëpunimit të kirurgëve të disa fushave, tek një i ri 35-vjeçar.

Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e cila ka vlerësuar profesionalizmin e mjekëve edhe pse në një kohë të pazakontë.

“Jam krenare për ekipet tona mjekësore, që po i përgjigjen me profesionalizëm e shumë përkushtim qytetarëve, pavarësisht vështirësive që ka kjo kohë e pazakontë. Një ndërhyrje e shkallës tepër të lartë të vështirësisë është realizuar sot në spitalin modern kirurgjikal në qendrën tonë të ekselencës në QSUT, falë bashkëpunimit të kirurgëve të disa fushave, tek një i ri 35-vjeçar”, tha ministrja.

“Operacion i vështirë i heqjes së masës tumorale në gjoks është kryer me sukses, falë ekipit të talentuar të kirurgëve dhe anestezistëve tanë, prof. Arben Gjatës, prof. ass. Fatmir Çaushit, prof. ass. Krenar Lila, dr. Arbi Aliu, dr. Ilir Skenduli, dr. Ernest Cakaj”, u shpreh Manastirliu.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close