Osmani dhe Hoti në koordinim të plotë për largimin e drejtorit të AKI-së

Ushtruesja së detyrës së presidentes, Vjosa Osmani kishte koordinim dhe dakordim të plotë me kryeministrin, Avdullah Hoti sa i përket lirimit nga detyra të drejtorit të AKI-së, Kreshnik Gashi.

Kështu ka thënë për KosovaPress, Bekim Kupina, këshilltar për media i u.d. presidentes, Vjosa Osmani.

“U.d Presidentja ka kërkuar nga kryeministri që sa më parë të dakordohen rreth udhëheqësit të ri të AKI-së, mbi bazën e profesionalizmit, paanësisë politike dhe integritetit”, ka thënë ai.

Sipas Ligjit për Agjencinë e Inteligjenc

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close