WPRO: Vaksina nuk do t’i japë fund menjëherë pandemisë

ATSH-AA/ – Drejtori i OBSH-së për Paqësorin Perëndimor (WPRO), dr.Takeshi Kasai deklaroi sot se vaksinat antiCOVID-19 nuk do t’i japin fund pandemisë brenda një periudhe të shkurtër.

Kasai paralajmëroi se vendet e Paqësorit Perëndimor mund të kenë probleme me qasjen e hershme në vaksinë.

“Vaksina nuk është plumb i argjendtë që mund t’i japë fund pandeminë në të ardhmen e afërt”, u shpreh ai, duke shtuar se përparësi duhet t’u jepet atyre që janë në grupin e rrezikut.

Zyrtari shëndetësor bëri thirrje për mbajtjen e maskës, respektimin e distancimit fizik dhe shmangien e vendeve me rrezik të madh të përhapjes së virusit./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close