Bullgaria dëbon një diplomat rus

ATSH-AFP/ – Bullgaria do të dëbojë një diplomat tjetër rus pas disa çështjeve të ngjashme, pas hapjes së një hetimi kundër tij për spiunazh të trupave amerikane të vendosura në këtë vend anëtar të NATO-s, theksoi qeveria.

“Ministria bullgare e Punëve të Jashtme shpalli person non grata një diplomat nga ambasada e Rusisë në Sofje dhe i dha atij 72 orë kohë për të lënë vendin për shkak të veprimtarive të papajtueshme me statusin e tij diplomatik”, theksoi Ministria e Punëve të Jashtme në një komunikatë.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close