Në Francë vriten tre policë dhe një tjetër plagoset

Autoritetet franceze njoftuan se tre oficerë të policisë janë qëlluar për vdekje dhe një i katërt është plagosur pasi shkuan për të intervenuar në një shtëpi, pas një thirrjeje për dhunë në familje.

Oficerët po përpiqeshin të ndihmonin një grua që ishte arratisur në çatinë e një shtëpie në një fshat të Francës më 23 dhjetor.

Një person i armatosur thuhet se qëlloi drejt oficerëve dhe i vuri flakën shtëpisë.

Zyrtarët thanë se është duke u zhvilluar një operacion për të gjetur personin e armatosur, ndërsa gruaja u shpëtua në mënyrë të sigurt nga policia.

Prokurorët thanë se i dyshuari 48-vjeçar kishte tërhequr vëmendjen e organeve të sigurisë në të kaluarën për shkak të një mosmarrëveshjeje për kujdestarinë e fëmijëve.

Ata thanë se një polic fillimisht u qëllua për vdekje dhe një tjetër u plagos pak pas mesnate. Dy oficerë të tjerë u vranë më vonë ndërsa mbërritën në vendin e ngjarjes.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close