Shqiptohen 598 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Qytetarët e Kosovës po vazhdojnë të mos i respektojnë masat e vendosura nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së virusit SARS CoV2.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit policia ka shqiptuar 598 gjoba për mos respektim të masave.

Ndërkaq, kujtojmë që në raportin e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK), ka njoftuar për 12 vdekje dhe 271 raste të reja me COVID-19.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close