Kryeministri Rama uron Krishtlindjen: Zoti bekoftë gjithë shqiptarët

ATSH/ Një urim të veçantë zgjodhi sot Kryeministri Edi Rama për festën e Krishtlindjes.

Kreu i qeverisë publikoi një fotografi teksa i ka dhuruar një familje çelësat e shtëpisë së re.

“Mirëmëngjes dhe Zoti bekoftë gjithë shqiptarët”, – uron Kryeministri Edi Rama.

Në të 11 bashkitë e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit, dita-ditës banorët po kthehen në shtëpitë e tyre të rindërtuara, për të kaluar festat e fundivitit në shtëpitë e reja.

Shtëpitë e rindërtuara janë më të bukura, më të forta e më të mëdha se ato që banorët humbën nga tërmeti.

Besimtarë katolikë dhe ortodoksë në mbarë botën festojnë sot Krishtlindjen, lindjen e Jezu Krishtit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close