Bitcoin mbi 25 000 dollarë për herë të parë

ATSH-DPA/ – Çmimi i kriptomonedhës më të vjetër dhe më të njohur, Bitcoin, u rrit sot mbi 25 000 dollarë për herë të parë, një rekord i lartë.

Bitcoin ka parë një rritje befasuese këtë vit.

Në fillim të vitit 2020, ajo ishte me vlerë 8 000 dollarë, por më pas ra në 4 000 dollarë, kur shpërtheu pandemia në pranverë.

Ajo filloi të rritet gradualisht, një rritje që më pas u përshpejtua ndjeshëm në vjeshtë.

Që nga mesi i tetorit, Bitcoin është më shumë se dyfishuar në vlerë.

Deri më tani, ajo është monedha më e madhe dixhitale, me një pjesë tregu prej gati 70 %./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close