Tre tërmete të njëpasnjëshëm kanë tronditur sot Kroacinë

Zagreb – Një tërmet i fortë goditi Kroacinë herët këtë mëngjes. Epiqendra ishte 51 kilometra nga kryeqyteti kroat, me një magnitudë prej 5 shkallësh të Rihterit.

Njoftohet për tre valë të tërmetit,të cilët kanë ndodhur sot në Kroaci.I pari kishte ndodhur në mëngjes në orën 6.28,pastaj dridhja e dytë në orën 7:50 minuta ndërsa e treta ishte me intensitet më të dobët i shkallës 4,1.

Njoftohe se tërmeti i sotëm është ndier në të gjithë Kroacinë kontinentale.
Për tërmetet janë prononcuar edhe nga Mbrojtja Civile kroate: “Sipas informacionit të parë, kanë arritur raportime për objekte dhe automjete të dëmtuara , dhe tani për tani nuk ka të dhëna për persona të dëmtuar.

/Proinformacion.com/

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close