Itali-Vdes pacienti,8 muaj me coronavirus!

Shtypi italian shkruan për rastin e një pacienti nga spitali “San Martino” në Genova, i cili ishte pozitiv për koronavirus përgjatë tetë muajve të pandemisë dhe i cili para pak kohësh ndërroi jetë.

Sipas primarusit të spitalit, Dr. Mateo Baseti, ky është rasti i vetëm në botë tani për tani.

Pacienti kishte sëmundje të tjera, dhe sistemi i tij imunitar ishte dobësuar. Një periudhë kaq e gjatë e infeksionit me koronavirus, madje 250 ditë, nuk është regjistruar ende në botë.

“Ky rast na tregon se sa pak dimë ende për kovid19,” i tha Dr. Bassetti agjencisë Ansa.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close