Kurti (LVV): I kujtojmë me mall e dashuri Arbenin e Monin, Arbnorin e Astritin

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në natën e tretë të Vitit të Ri i ka vizituar familjet Xheladini dhe Dehari.

Ai ka thënë se i kujton me mall e dashuri Arbenin e Monin, Arbnorin e Astritin.

Kujtojmë se në vitin 2007, Arben Xheladini dhe Mon Balaj kanë ndërruar jetë pasi janë qëlluar me plumba gome nga Policia e UNMIK-ut gjatë një proteste të organizuar nga VV.

Ndërsa në vitin 2016, Astrit Dehari është gjetur pa shenja jetë në burgun e Prizrenit.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close