Ambasada Amerikane reagon pas shpërthimit në Ferizaj

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë është deklaruar rreth shpërthimit të bombolës së gazit gjatë se martës në Ferizaj.

Nga ambasada kanë shprehur dhimbje të thellë për të gjithë të plagosurit dhe familjet e tyre.

“Dhimbjet më të thella për familjet e atyre që u lënduan në shpërthimin e djeshëm në Ferizaj. Ju urojmë shërim të shpejtë dhe të plotë”, shkruhet në reagimin e ambasadës.

Mbi 40 persona janë lënduar nga shpërthimi në Ferizaj, ku 13 të tjerë janë duke u trajtuar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close