Katër viktima pas trazirave në Kapitol

ATSH-DPA/ – Katër persona humbËN jetën, ndërsa masa e protestuesve të zemëruar proTrump sulmuan dje Kapitolin, tha shefi i policisë së Washington DC, Robert Contee.

”Një grua u qëllua nga policia në ndërtesën e Kapitolit dhe më vonë vdiq në spital”, tha Contee.

Contee tha se incidenti do të hetohet. Ai ngushëlloi familjen e viktimës.

Një grua dhe dy burra vdiqën si rezultat i urgjencave të veçanta mjekësore.

Protestat filluan disa orë pasi presidenti i SHBA Donald Trump u kërkoi mbështetësve të tij të marshonin drejt Kapitolit, pas akuzave të pabazuara për mashtrime në zgjedhjet presidenciale të nëntorit.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close