Enver Hoxhaj prezanton platformën e PDK-së, fton Kurtin në debate publik

Kryetari në detyrë i PDK-së, dhe kandidati për kryeministër, Enver Hoxhaj ka prezantuar 5 shtyllat kryesore të platformës të PDK-së

Hoxhaj në këtë konferencë ka thënë se  platforma e tyre bazohet në pesë shtylla kryesore.

“Prioritet i parë do të jetë rimëkëmbje e vendit, përballja me shëndetin e njerëzve, zbatimi dhe promovimi i sundimit të ligjit, ndërtimi i një sistemi modern arsimor, politika e jashtme dhe ringritja  e Kosovës si shtete”, tha Hoxhaj, raporton EO.

Hoxhaj ka ftuar që edhe Vetëvendosje të bëjë publik programin e saj, si dhe e ka ftuar ne debate publike kryetarin e kësaj partie Albin Kurti.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close