Moti për sot dhe nesër

13.01.2021 – Kryesisht me vransira dhe ftohtë. Pasdite dhe në mbrëmje priten rrebeshe të dobëta bore. Nga Dukagjini shi i dobët, e me rënie të temperaturave borë e dobët.

Temperaturat në vise të ulëta -4C deri 4C, e në vise malore -5C deri -1C.  Do të fryjë erë mesatare kryesisht nga verilindja 4-8m/s.  Indeks UV 1.

14.01.2021 – Mot më i ftohtë.  Paradite me kthjellime.  Ditën kryesisht me vransira, e pasdite priten reshje të shkurta bore, që vende-vende mund të jenë edhe të intensitetit mesatar.  Deri në mbrëmje reshjet pushojnë e priten edhe kthjellime.

Temperaturat në vise të ulëta -6C deri 1C, e në vise malore -12C deri -3C.  Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga veriperëndimi 1-7m/s.  Indeksi UV: 1.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close