Arrestohen disa mjekë në veri

Policia e Kosovës ka arrestuar disa mjekë nga katër komunat veriore, për shkak të dyshimit se kanë trajtuar qytetarë me vaksina kundër COVID-19, të cilat kanë hyrë ilegalisht në territorin e vendit tonë nga Serbia.

Burime të KosovaPress-it bëjnë të ditur se mjekët janë arrestuar sot paradite me urdhër të Prokurorisë Speciale të Kosovës dhe janë intervistuar në hapësirat e stacionit policor në veri të Mitrovicës. Nuk dihet numri I saktë i mjekëve të arrestuar, por mësohet se ata ndodhen në polici edhe gjatë kohës kur po raportojmë.

I kontaktuar nga KosovaPress, zëdhënësi i policisë për rajonin e veriut, Branisllav Radoviq, ka thënë se nuk ka ndonjë informacion rreth kësaj çështjeje. Sipas tij, edhe nëse ka ndodhur diçka e tillë, aksioni është zhvilluar nga qendra dhe policia e veriut nuk disponon me informata.

Ndryshe, KosovaPress ka raportuar kohë më parë se në katër komunat veriore të Kosovës, Mitrovicë e Veriut, Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok, përmes rrugëve alternative kanë arritur nga Serbia rreth 80 doza të vaksinës kundër koronavirusit të prodhuar nga kompanitë e ndryshme, duke përfshirë edhe ato ruse.

 

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close