Moti në Kosovë në ditët e ardhshme

Në ditët e ardhshme pritet të mbizotërojë mot kryesisht i qetë në Kosovë. Në mëngjes parashihen ngrica në gjithë territorin e Kosovës, më të theksuara rrugëve rreth malave, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Temperaturat maksimale gjatë javës pritet të shënojnë rritje, duke krijuar kushte që vende-vende të krijohet mjegull.

Të premten temperaturat maksimale pritet të arrijnë nga 7 deri 10 gradë Celsius. Po ashtu pritet të shkrihet gradualisht bora nga dita e enjte.

Gjatë pesë ditëve të ardhshme temperaturat miminale pritet të lëvizin mes minus dhjetë gradë Celsius dhe zero gradë Celsius, ato maksimale pritet të shkojnë deri në 10 gradë Celsius.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close