Opel ”Astra” prezantohet me një pamje të re

/ATSH-ANSA/ – Kur thoni ”Astra” mendoni në mënyrë të pashmangshme për një nga modelet që bëri historinë e Opel-it.

Njëmbëdhjetë breza, mbi një milion klientë në të gjithë Europën në më pak se 30 vjet, një sukses i paparë që nga viti 1991 i ka lejuar kësaj makine të fitojë një vend në Olimpin e makinave duke e bërë makinën e dytë të Opel-it më të shitur, pas modelit ”Corsa”.

”Astra” arrin gjeneratën e saj të njëmbëdhjetë, ”Astra K” një germë që jo rastësisht kujton emrin e pararendësit ”Kadett”, të cilit ajo i ka zënë vendin që nga vitet ’90.

Në shitje me një çmim prej 23 800 eurosh, ”Astra” e re, tashmë është gjithashtu e disponueshme në versionin e gjatë ”Sports Tourer”, në tre nivele të ndryshme zbukurimi në varësi të zgjedhjes së një versioni më të orientuar drejt komoditetit ose sportivitetit: ”GS Line”, ”Business Elegance” dhe ”Ultimate”.

Rreth 200 kilogramë më e lehtë, me një kabinë më të gjerë dhe të rehatshme, ”Astra” e re është më efikasja ndonjëherë me emetimet e CO2, të reduktuara deri në 21% krahasuar me modelin e mëparshëm.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close