Gjermania nuk përjashton një mbyllje të kufijve

ATSH-AFP/ – Ministria e Brendshme gjermane nuk përjashtoi mundësinë e mbylljes së kufijve në Gjermani për shkak të koronavirusit.

Gjatë takimit, që do të mbahet nesër mbi COVID-19, mes kancelares gjermane, Angela Merkel dhe drejtuesve të landeve, të gjitha mundësitë do të parashikohen.

Presidenti i Bavarisë, Markus Soeder, kishte kërkuar më parë një strategji europiane kundër koronavirusit, duke shtuar se nëse kjo dështon, një mbyllje e kufijve kombëtarë do të ishte e arsyeshme./

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close