Sveçla (LVV) i reagon kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valedete Dakës

Xhelal Sveçla i Lëvizjes Vetëvendosje i ka reaguar kryetares së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Valedete Dakës, pas deklaratave të saj se është kërcënuar.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Sveçla ka thënë se Daka po mendon se ndodhet në janarin e vitit 2020 dhe pastaj po ndihet e frikësuar.

“Mirëpo, ajo duhet të update-ohet, ta marrë kalendarin e ri: njëmend është muaji janar, por viti është 2021 e jo 2020. Kosova tash ka presidente të re, znj. Vjosa Osmani, dhe së shpejti kryeministër të ri, z. Albin Kurti. E kuptojmë që znj. Daka nuk do ta votojë listën VETËVENDOSJE!-Vjosa me 14 shkurt, por ajo nuk bën që preferencën e saj personale ta keqpërdorë si kryetare e KQZ-së”, ka shkruar Sveçla.

Comments are closed.

%d bloggers like this:

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close